Vadgesztenye ( Aesculus hippocastanum L.)

2017.09.30

Népies nevén: bokrétafa, lógesztenye.

A vadgesztenye szinte minden része felhasználható; kérgét, virágját, magját és leveleit is felhasználhatod terápiás célokra. Virágját és leveleit áprilistól júliusig gyűjtheted, a magját pedig szeptember-októberben, amikor az érett gesztenyék a földre hullanak. Rügyeit kora tavasszal gyűjthetjük és un. rügyesszenciát készíthetünk belőle alkohol és méz hozzáadásával, több hónapos érlelés után csupán 1csepp is tartalmazza majd a növény minden tudását!


Magjából készült termékek külsőleg és belsőleg egyaránt erősíti a vérereket. Perifériás keringést támogató, a nyirokáramlást és a vénák rugalmasságát elősegítő és regeneráló hatású őszi csoda. Ezért a tulajdonságáért használják előszeretettel visszeres és aranyeres problémák esetében.

Erőteljes gyulladásgátló, reuma ellen, a fájó ízületeknek jó bedörzsölőszer készülhet belőle. Csökkenti a "nehéz láb" érzést és az ödémát.

Alkoholos és olajos kivonata egyaránt áldásos. Utóbbit használhatjuk rosaceás bőrproblémák és pattanásos, aknés bőrre közvetlenül. Tinktúráját inkább csak adalékanyagként, mivel az alkohol túlságosan is szárítja a bőrt.


 

Gyógyászati célból használhatjuk krémek, gélek formájában mint ízületvédő és vérereket erősítő - regeneráló krémet. Magjának reszelékét kiszárítva eltehetjük későbbi felhasználásra. Kozmetikai célból szappanba főzve is megőrzi jótékony tulajdonságait és még a habzást is fokozza. Fájdalom csillapító és gyulladásgátló pépeket, érzékeny és száraz arcra pakolást is készíthetünk belőle.

Rügyesszenciáját évek óta használom kúraszerűen, ősszel a reumatikus vállfájdalmaim megjelenésekor a dezodoromba is csepegtetek 4-5cseppet. Ezzel a módszerrel, a hónaljárokban lévő nyirokmirigyeket célzom meg és juttatom el a növény gyógyító energiáját a testem gyengébbik feleihez.

Gyógyászati célból akár önmagában az egész termést is "hordhatjuk" a fájós testrésznél, tarthatjuk az ágyunkba vagy zsebünkbe!

Magas szaponin tartalma végett megfelelő ruhamosáshoz, folteltávolításhoz, mosogatáshoz, tusfürdők és samponok adalékanyagként is. Magja 30-40% keményítőt és 10% szaponint tartalmaz.

Pucolásához metszőolló használatát preferálom, azzal szinte gyerekjáték!


Érdeklődj bátran:

  • Gyógynövényes túráimról
  • Workshopjaimról
  • Speciális krémjeimről, hozzávalóimról
  • Gyógyító jellegű kezeléseimről
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el