Golyós dezodor

2018.02.13

Sok évembe telt, mire kifejlesztettem a tökéletes receptet.

Sok recept terjeng az interneten, nekem egyik sem vált be. Hatásosnak hatásosak voltak, de vagy olajos foltot hagytak a ruhámon vagy fehér massza maradt a hónaljamban vagy csak szimplán diszkomfort érzetem volt a szódabikarbóna szemcséitől amik a karom alatt sercegtek. Persze ezeket az ember könnyen elengedi, ha a mérleg másik oldalán az alumíniumporos bolti csoda áll. És bizony az elég súlyos...

A hónaljárokban található mirigyállomány közvetlen dugítása, vegyi-bombázása önmagunk ellen elkövetett merénylet. Szoptató anyáknak különösen, de minden nőnek saját felelőssége ezek alól a káros hatások alól mentesíteni magukat. ***

Érdemes a dezodorunkat fertőtlenítő hatású gyógyfüvekkel és illóolajokkal készítenünk. Ilyenek például a levendula,bazsalikom, a csalán, a cickafarkfű, a gyömbér ( igaz nem hazai, de már-már ott tartunk hogy nálunk is megél így nem hagyhatom ki a sorból).

Az én kedvencem, amit szeretnék kiemelni a többitől az az ORVOSI ZSÁLYA, mely (belsőleg) melegen fogyasztva izzasztószerként hat, hidegen pedig izzadásgátló! Hatása ebből a szempontból messze felülmúlja az összes gyógynövényt és illóolajat. Külsőleg -dezodor formájában- is szuperül működik. Az illata jól harmonizál a fahéjjal, de mivel sokan érzékenyek rá így hosszas tipródás után leváltottam a szegfűszegre.

Még így is meg kell jegyezzem, hogy az illata markáns, mondhatni megosztó. Nem az a klasszikus parfümös illatfelhő, viszont megszokható! A megszokás pedig hamar fanatizmussá alakul. ;)



Tapasztalataink szerint ez a kombináció az ami simán viszi a napi 12 kilométer terepen és hegyen való kerékpározást, valamint 2-3órás air jóga edzést is.




Azoknak akik nem szeretnének mély vízbe ugrani, és ragaszkodnak a nőiesebb megszokott illatfelhőhöz ( néha én is megkívánom) nekik javaslom, hogy a dezodor bázisát adó víz helyett zsálya+cickafarkfű vizet vagy főzetet használjanak és ahhoz adagolják a kedvenc illataikat 100%os hígítatlan illóolajok vagy bio-aromák formájában. Pl.: grapefuit-szegfűszeg-geránium.

A recept persze itt sem marad el a többi hozzávalóval ;)


Tehát a dezodor víz alapú lesz; ez lehet sima csapvíz, ásványvíz, virágvíz, tea forrázat.

Ebben oldjuk a szódabikarbónát és egy kevés cink oxid port. A szódabikarbóna elnyeli a már kialakult szagokat is. A cink oxid pedig tisztító, fertőtlenítő, nedvességmegkötő, bőrnyugtató hatása miatt került a képbe, valamint megakadályozza a kellemetlen szagokért felelős baktériumok elszaporodását.

Ezt csomómentesre keverjük botmixerrel, hagyjuk leülepedni az esetleges szemcséket. Ez a szódabikarbóna mennyiségétől és minőségétől függően előfordulhat. Ilyenkor azt az alján hagyjuk és a többit átöntjük egy másik pohárba.

A szódabikarbóna önmagában bőrizgató hatású lehet, tehát ezért is fontos egyrészt, hogy oldjuk, aztán hogy annyit oldjunk amennyit a víz képes felvenni. A krémdezodorok esetében is ügyelni kell erre.

A bázissal megvagyunk, ehhez adagoljuk az illóolajakat ami nálam az említett zsálya-szegfűszeg 'mindent visz kombináció'. Ez 50g masszához max 10csepp ízlés szerinti arányban.

És a lényeg! Amitől ez a recept valósággal ki váltja a bolti vackokat és igazán egyszerűvé válik a dezodorunk használata: a XANTÁN. Ez egy természetes növényi eredetű zselésítő anyag. Egyéb iránt élelmiszer adalék, még belsőleg sem okoz károkat. Kicsiknél sem.

Így lesz a masszánk pont annyira folyós, hogy egy golyós dezodorral könnyedén felkenhetjük.

A xantán adagolásánál nélkülözhetetlen egy botmixer, különben összetapad, csomós lesz. Mivel én a mennyiségeket egy speciális kanállal mérem és rend szerint nem is mérhetőek mérleggel így javaslom a fokozatos adagolást, folyamatos keverés mellett. Ha túl sokat adunk hozzá, hígíthatjuk vízzel.

Ez lenne az a recept, amit amikor a 2 éves lányom jött oda hozzám, hogy ŐisŐis, akkor a legnagyobb nyugodtsággal kentem az ő hónaljára is. Ki ne maradjon ;) És saját célra is kenem akár napi 3xis, és nem azért mert olyan gyenge, hanem mert finom. Jól esik;)

Hozzá tartozik, hogy ennek a dezodornak akkor van csak átütő illata amikor az ember felkeni + 10percig. Utána egész nap csak hat, de nincsen illata. 


*** Apropó! Kiegészítő infó: Hónalj árok. Mirigyek. Krónikus vállfájdalmamat dezodorral gyógyítottam ;)) Tudni kell hozzá, hogy évről évre mindig kialakult és volt hogy hónapokig tartott és a teljes mozgásképtelenségig romlott a váll ízületem állapota.

Természetesen kiegészítő terápiaként alkalmaztam; a pihentetés, melegítés, kenegetés mellett HOGY a dezodoromba tettem 10csepp vadgesztenye-rügy ESSZENCIÁT.

A legutolsó alkalommal amikor éppen csak érezni kezdtem a vállamat, belekerült újból ez a bizonyos 10csepp esszencia és csírájában fojtotta el a problémámat. Lekopogom ennek már lassan 1 éve és vissza sem jött ;)

Görögszéna, mely nem magyar, de nemsokára megértitek miért foglal itt most fontos helyet.

Őszintén megmondom, nem tudom hogyan és miért. De a görögszéna fogyasztása alatt tapasztaltam, hogy a testem minden kipárolgásából ennek a magnak az illata árad.

Annak aki szereti az indiai jellegű illatokat, akkor ez a legtutibb izzadás"gátló" szer. Ugyanis amit eddig nem is említettem, azaz, hogy az izzadás egy szükséges folyamat.... nem kell és nem is szabad blokkolni ezt a mechanizmust. Ettől független nem kell büdösnek lennünk; garantáltan görögszéna illatút is fogunk izzadni ha legalább 2-3 naponta eszünk 1-1 evőkanál görögszénát vagy isszuk a teáját. Az átütő hatásért kezdjük napi rendszerességgel, majd a 3.naptól csökkenthetjük a gyakoriságát.

Ez azoknak lehet kulcsfontosságú, akik hormonális problémák miatt izzadnak erősen és nincs az a dezodor ami ezen segít.

Érdeklődj bátran:

  • Gyógynövényes túráimról
  • Workshopjaimról
  • Speciális krémjeimről, hozzávalóimról
  • Gyógyító jellegű kezeléseimről
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el